Re: Matematika

Description of your first forum.

Příspěvekod Administrator » 13 úno 2019, 11:53

Dobrý den,
takže máme za sebou první pololetí , a moje otázka na Vás všechny: "jak to vidíte s výukou matematiky, budou ty naše děti připraveny na státní maturitu?"

díky za reakce
R.Šmíd
Administrator
Site Admin

Příspěvekod Petrakov » 13 úno 2019, 12:47

Dobrý den,
já osobně jsem přesvědčena, že nebudou připraveny ani náhodou a opravdu nevím co s tím dělat. Platím dceři jednou týdně doučování, ale stejně to podle mě pro dítě které není matematicky nadané nestačí. Po zkušenosti z tohoto týdne, kdy se dcera vrátila z lyžařského výcviku organizovaného školou a paní ředitelka v týdnu, kdy část dětí byla na lyžařském výcviku vysvětlovala dětem které zůstaly ve škole novou látku. Po návratu nebyla ochotná to dětem které byly na lyžáku vysvětlit a řekla jim, že se to musí doučit samy. Takže opět placené doučování. Pololetní písemka která se skládala ze čtyř příkladů na odmocniny ? Taky dost divné, kdo nepochopil odmocniny měl smůlu.
Ale po zkušenosti s jednáním s paní ředitelkou, kdy jsem si s ní domluvila schůzku, vzala jsem si na to volno a jela jsem za ní do Plzně, si nedělám velké naděje, že něco zmůžeme. Jela jsem za ní protože jsem žádala o přeřazení dcery do skupiny jiného učitele na španělský jazyk. Paní ředitelka byla velice milá a ochotmá, dělala jsem si iluze, že třeba je naděje, vzhledem k tomu, že jsme si učitele na začátku roku nemohli vybrat, byl prostě přidělen a dceři nevyhovuje styl výuky paní učitelky. Po týdnu mi přišla písemná odpověď, že mé žádosti nemůže být vyhověno a bylo vymalováno....S matematikou dopadlo vše v podstatě podobně, že ? Takže co máme za možnosti ?

S pozdravem
Petra Kovácsová
Petrakov

Příspěvekod pavkazji » 13 úno 2019, 17:13

Dobrý den ,
Připraveny na státní maturitu rozhodně nebudou.Musíme s tím něco udělat.Překvapilo mě ,že po dopisu pí.ředitelky vše utichlo. Netvrdím ,že mám doma géniuse ,ale dcera nikdy neměla nějaké velké potíže s matematikou. Na SŠ to také není nějak tragické , ale její vyprávění o hodinách matematiky a jejího průběhu mě dost zaráží. Co je chce ředitelka naučit nevím. Pokud něco nepochopí není ochotna jim to opět vysvětlit. Odmocniny,které se objevily v pololetní práci probrala jen letmo.Mimochodem pololetka den před uzávěrkou známek??? Kde je prostor na nějakou opravu pokud se mi ta práce nepovedla a jinak si vedu dobře??!!! Jaké máme možnosti? Možná opět na příštím aktivu zavolat pí. ředitelku a vyříkat si to s ní. Vím, že tato snaha tam již byla (já nebyl přítomen,manželka ano). Oznámit jí ,že podáme stížnost na krajský úřad odboru školství.Na konci školního roku podat žádost o změnu vyučujícího matematiky do II. ročníku. Pokud by ani toto nepomohlo napsat stížnost na MŠMT. Ministerstvo má ombudsmana ,ale nejsem si jist zda se zabývá i touto problematikou.Chtělo by to zjistit. http://www.msmt.cz/ministerstvo/skolsky-ombudsman-1
Pavel Král
pavkazji

Příspěvekod kmalik » 14 úno 2019, 14:52

dobrý den všem,
lze jen souhlasit s předchozími příspěvky. ano, nic se nestalo, paní ředitelka nikterak nezměnila přístup ke studentům a rodičům (viz moje naprosto stejná zkušenost s novou látkou "po lyžáku" jako má pí kovácsová). přístup k třídní učitelce nedokáži hodnotit, ale myslím, že se spíš zhoršil než zlepšil. a my nadále platíme doučování a doháníme to, co v základu od školy očekáváme.
jak dál? co např.:
- počkat ještě pár dní na případné další reakce ostatních rodičů
- vybrat "reprezentativní" skupinu rodičů (?5-8?), která si vyžádá společnou schůzku s paní ředitelkou
- na základě výstupu z jednání dohodnout další postup
schůzku navrhuji proto, že stále doufám, že zvítězí rozum a pragmatičnost. současně bych si dovolil navrhnout, abychom do dalších koordinovaných kroků, které zvolíme, nezatahovali příliš třídní učitelku (myslím, že se velice snaží problém řešit a od paní ředitelky se jí to pěkně "vrací").

přeji pěkný den karel malík
kmalik

Příspěvekod Petrakov » 15 úno 2019, 13:03

Dobrý den,
nedá mi abych nereagovala na vaši odpověď. S třídní učitelkou máte podle mě určitě pravdu, neměli bychom ji do toho zatahovat. Schůzka s paní ředitelkou by byla jistě dobrý nápad, ale nevěřím že tím něčeho dosáhneme. Rodiče budou určitě odcházet ze schůzky s iluzí, že paní ředitelka je moc hodná a milá a že se vše změní. Navíc si budou připadat jako totální nelidové, že napadají člověka v takovém stavu v jakém paní ředitelka je. Mně osobně bylo do breku když jsem ji viděla už jak přišla a odcházela jsem dost otřesená a hrozně jsem ji litovala. Nevím zda všichni víte, že je po mrtvici a zanechalo to na ní na první pohled následky. Ale myslí jí to podle mne normálně.
Jinak mě dost překvapuje jak málo rodičů má potřebu se vyjádřit a dát najevo svůj názor k tomuto dost závažnému problému. Těžko potom poznat, zda je to boj všech rodičů, nebo pouze pár jedinců.

Hezký den P.K.
Petrakov

Příspěvekod Administrator » 16 úno 2019, 20:10

Dobrý den, máme to stejně, doučováni jednou týdně mimo školu ... Návrat z lyžařského výcviku a jen oznámení , ze mají smůlu ,z nové látky oznámení testu. Nechápu. Pochopila bych kdyby jsme byly na dovolené s rodinou v době školy ,ale při akci organizované školou takový přístup ???? I já pochybuji o maturitě . V podstatě dcera chodí do školy s vědomím , ze ji možná nedokončí maturitou...Co dělat ? Zachová
(kopie z e-mailu po předchozím souhlasu uveřejnění)
Administrator
Site Admin

Příspěvekod Eliška Kostolányová » 20 úno 2019, 20:14

Dobrý den ,
předem se omlouvám za pozdní reakci, nicméně souhlasím s předchozími názory. Dcera tak též bojuje s paní učitelkou. Pokud požádá o vysvětlení daného příkladu, stejně jí není látka vysvětlena tak, aby to pochopila. K maturitě určitě připravena nebude.
Jsem toho názoru, aby se vyučující vyměnil.
Kostolányová
Eliška Kostolányová

Příspěvekod pavkazji » 22 úno 2019, 10:27

Jsem překvapen počtem rodičů , kteří se zde vyjadřují k tématu. Asi jsme zaujatí,nebo nevím.
pavkazji

Příspěvekod vpech » 25 úno 2019, 05:45

Zdravím vespolek,
podle informací od dcery, je situace tak, jak je zde popisována. Bohužel, vzhledem k tomu, že matematika se stane povinným maturitním předmětem, je závažnost o to větší.
Situaci vnímám bohužel jako "boj s větrnými mlýny", vzhledem k tomu, že se jedná o osobu s veškerou rozhodovací pravomocí na škole. Nevidím tedy mnoho šancí na úspěch. Z mých dřívějších zkušeností s byrokratickým aparátem, je pouze možnost hrát podle pravidel tohoto aparátu. Myslím tím, že nápravu lze sjednat pouze za použití prostředků a pravidel, která tento aparát sám uznává. Nejsem znalcem zákonů školství a procesů, které školství řídí. Nedokážu tedy říci, jak situaci řešit ze stránky kárné nebo pomocí stížností.
Vidím pouze dvě cesty:
1) Bojovat. Nevím jakými prostředky. Stížnosti a petice zřejmě nebudou příliš platné a hlavně budou velmi časově náročné. Tedy je otázka, zda se situaci podaří vyřešit během několika měsíců nebo vůbec do dokončení studia našich dětí? Dále je zde riziko ublížení dalším lidem, kteří se celou situací zabývají (viz. třídní učitelka, jak zde již bylo zmíněno).
2) Věc nechat plavat a zaměřit se na samostudium. Z principu samozřejmě nefér a nešťastný precedens, který ukazuje dětem, že pokud někdo neodvádí svou práci, jak má, je to vlastně úplně jedno. Pokud je na dostatečně vysoké pozici, nic s ním nehne. Lekce pro život, který není úplně fér. Na druhou stranu je samostudium tím nejlepším, co mohou pro sebe udělat. Na vysoké škole (pokud se tam někdo chystá) už nikoho ani nic jiného nečeká.

Pokud se tedy někdo dokáže této situace chopit, určitě dotyčného podpořím. Jinak, než vzdálenou a korespondenční podporou to ale za naši rodinu udělat nemůžeme (vzhledem k pobytu v zámoří).
Vladimír Pech
vpech

Příspěvekod kmalik » 03 bře 2019, 23:48

dobrý den,
dovolím si napsat svůj komentář (pravděpodobně poslední).

ano, i já jsem překvapen, že je pouze 7 rodičů, kteří se do diskuze zapojili. ostatní rodiče jsou zřejmě s přístupem paní ředitelky spokojeni anebo mají jiný důvod, proč se nevyjadřovat. respektuji všechny názory diskutujících a samozřejmě také právo ostatních "nevyjadřovat se". je jen škoda, že z původního počtu prakticky všech rodičů zbyla pouze hrstka...
shodli jsme se, že přístup paní ředitelky je, mírně řečeno, nedostatečný, že platíme našim dětem doučování a že máme obavu, jak to zvládnou u maturity. zřejmě se také shodneme, že pouhým konstatováním stavu se k řešení problému nepřiblížíme.
snažil jsem se v předchozím příspěvku nabídnout jeden z možných dalších postupů. nemusí být ideální ani jediný správný a také samozřejmě nezaručuje, že se pohneme z místa. ale přeci jen jsou to nějaké konkrétnější kroky a možná i naděje na lepší zítřky. jednoznačných odpovědí jsem se však nedočkal.
budu velice rád, pokud bych se zmýlil, ale z dalších komentářů v diskuzi mi neplyne, že se pohneme z místa. jsem připraven se aktivně podílet na konkrétních krocích, které kdokoli z diskutujících navrhne a které budou smysluplné. pokud však konkrétní návrh nebude, nemá význam dále pouze popisovat stav a dále diskutovat.

přeji všem jen to nejlepší

karel malík
kmalik

Další

Zpět na Your first forum